ZASTOSOWANIA

Przemysł

Nasza firma od lat współpracuje z branżą przemysłową. Bazując na własnych projektach oraz tych otrzymywanych od klientów dostarczamy niestandardowe rozwiązania dla przemysłu szklarskiego, maszynowego, a także motoryzacyjnego. Mając możliwość produkcji zindywidualizowanych elementów filcowych jesteśmy w stanie dopasować się do skomplikowanych wymagań klientów. Nasze precyzyjne techniki cięcia pozwalają na realizację nawet najbardziej wymagających projektów. Bazując na wieloletnim doświadczeniu posiadamy solidne referencje, a nasze produkty są stale wykorzystywane przez wiodących producentów maszyn i urządzeń w całej Polsce.

Meble

Zapraszamy do współpracy producentów mebli i krzeseł. Posiadamy bogatą ofertę filców w ponad 100 kolorach, zarówno wełnianych jak i syntetycznych, w różnych grubościach, dla różnych zastosowań. Nasze filce w swoich kolekcjach wykorzystują znani producenci mebli. Przyjemna w dotyku powierzchnia, wytrzymałość i trwałość, a także różnorodność kolorów pomogą nasycić zmysły nawet najbardziej wymagających klientów. Oferowany przez nas filc może służyć jako tkanina obiciowa, wypełniacz, a także w postaci płyt NITONA® materiał konstrukcyjny o dodatkowych właściwościach akustycznych. Dzięki usługom cięcia CNC oraz podklejania możemy przygotować dla Państwa filc w określonych formatach gotowy do tworzenia pięknych i funkcjonalnych mebli.

Motoryzacja

Motoryzacja

Wiele rodzajów filców wykorzystywanych jest w motoryzacji przy tworzeniu profesjonalnego wyposażenia samochodowego. Służą do tłumienia hałasu, mogą stanowić także izolację cieplną. Ponadto nasz filc może być użyty do zabezpieczania powierzchni przed zarysowaniem, tłumienia drgań, uszczelniania, a także produkcji hamulców i wycieraczek samochodowych.

Akustyka

Filc wełniany posiada niezwykłe właściwości poprawiające akustykę, a jednocześnie stanowi miły i atrakcyjny dla oka element wystroju wnętrz. Dlatego śmiało polecamy korzystanie z tego surowca wszędzie tam gdzie istnieje potrzeba tworzenia przytulnych i komfortowych przestrzeni: do pracy, nauki i wypoczynku. Filcowe przegrody i panele ścienne nadają niebywałą atmosferę w pomieszczeniach. Wszystkie filcowe elementy akustyczne takie jak: rolety, kurtyny, przegrody i panele pochłaniają dźwięk oraz pomagają w tworzeniu stref ciszy. Filc ponadto jest materiałem, który  przepuszcza powietrze, dlatego wpływa pozytywnie na klimat w salach wystawowych, kinowych, a także biurach typu open space.