USŁUGI CIĘCIA

Jest nam bardzo miło poinformować, iż w sierpniu 2013r uruchomiliśmy linię do cięcia filcu tzw. Cutter CNC z nożem pneumatycznym, która pozwoli nam na indywidualną realizację Państwa zamówień. Ponadto maszyna posiada głowicę frezującą, dzięki której możemy wycinać kształty 3D z pianki.

Możemy wykonać dla Państwa zamówienia zarówno w hurtowych jak i detalicznych ilościach. W związku z pokaźną powierzchnią roboczą 2100mm x 3100mm, mamy możliwość wycinania bardzo dużych elementów.

Ponadto pragniemy podkreślić, iż możemy wykonać usługę cięcia na powierzonym przez Państwa materiale. Cięcie wykonujemy według przesłanego przez Państwa projektu w AutoCAD.

Chętnie przygotujemy dla Państwa wycenę. Zapraszamy serdecznie do wysyłania zapytań ofertowych na adres mailowy biuro@profilc.com.pl.

PROCESY PRODUKCJI

Arkuszowanie

Filc igłowany oraz filc wełniany w większości dostępnych grubościach i gęstościach produkowany jest w formie rolki o określonej szerokości i długości. Jednak niektóre procesy produkcyjne oraz wyroby gotowe wymagają zastosowania filcu w formie arkusza o określonych rozmiarach. Nasz rozbudowany park maszynowy pozwala nam na konfekcje filcu technicznego na określone arkusze. Rozmiar minimalny takiego arkusza to 100mm x 100mm a rozmiar maksymalny to nawet 2100mm x 3000mm. Arkusze u nas także nie muszą być tylko w formie prostokąta – a mogą stanowić dowolny kształt.

Cięcie wzdłużne

Rolki filcu technicznego są bardzo popularnym produktem na rynku – Niezbędną techniczną obróbką jest w takim przypadku cięcie wzdłużne. Nasz park maszynowy umożliwia nam cięcie wzdłużne filcu o szerokości nawet 2100mm oraz średnicy zewnętrznej do 450mm. Długość rolki uzależniona jest od grubości materiału. Minimalna szerokość rolki uzależniona jest od grubości materiału – Zapraszamy do składania zapytań.

Dostępne produkty:
– Filc samoprzylepny
– Filc wełniany
– Filc syntetyczny

Cięcie CNC

W naszym wyspecjalizowanym centrum przetwórczym oferujemy cięcie oraz frezowanie CNC na powierzchni do 3000mm x 2000mm. Możliwości produkcyjne umożliwiają nam konfekcje materiałów dostępnych w naszej ofercie w formie cięcia lub frezowania. Poniżej kilka wybranych produktów oferowanych wraz z usługą cięcia:

1. Filc techniczny
2. Filc samoprzylepny

Ogromna powierzchnia robocza 3000mm x 2000mm gwarantuje nam optymalne wykorzystanie każdego materiału.
Ważne: Grubość ciętego materiału nie może przekroczyć 50mm.

Zalety:
1. Wycięcie detalu nie wymaga kosztownego narzędzia.
2. Obszar roboczy 2000mm x 3000mm
3. Maksymalna grubość ciętego materiału 50mm
4. Dowolny rozmiar i kształt nie ogranicza klienta w projektowaniu detalu
5. Wąskie tolerancje cięcia

Cięcie Laserowe

Metoda wycinania za pomocą lasera umożliwia produkcje detali w formie pojedynczych elementów lub na arkuszu w dowolnym przez klienta wybranym kształcie na obszarze roboczym 1000mm x 500mm. Doświadczeni pracownicy nie tylko przetworzą projekt klienta w formatach (PDF, DXP, DWG czy Corel Draw) ale także opracowują projekty wg. specyfikacji i pomysłów.

Zalety:
1. Wycięcie detalu nie wymaga kosztownego narzędzia.
2. Obszar roboczy 1000mm x 500mm
3. Dowolny rozmiar i kształt nie ogranicza klienta w projektowaniu detalu
4. Wąskie tolerancje cięcia do 0.001mm
5. Możliwe nacinanie oraz perforowanie detalu

Laminacja

Proces laminowania pozwala nam na produkcje niestandardowych materiałów samoprzylepnych w formie rolek lub arkuszy. Szerokość maksymalna 1650mm umożliwia laminacje szerokiej gamy filców technicznych igłowanych i wełnianych z różnymi klejami. Proponujemy stworzenia indywidualnych kompozytów materiałowych zgodnie z wymaganiami klienta. Grubość maksymalna kompozytu to 50mm.

Dostępne kleje:
– Klej Hotmelt
– Klej Hotmelt na nośniku
– Klej Akrylowy
– Klej Akrylowy na nośniku
– Klej usuwalny

Sztancowanie

Sztancowanie to mechaniczna obróbka materiału w procesie ciągłym. Na naszych nowoczesnych maszynach możemy produkować detale samoprzylepne z filcu wełnianego i syntetycznego o maksymalnym rozmiarze 320mm x 320mm. Wysztancowane detale możemy wyprodukować jako elementy na rolce, pojedyncze lub w określonym zestawie na arkuszu.

Zastosowania elementów sztancowanych:
– Odbojniki
– Podkładki filcowe
– Uszczelki filcowe
– Dystanse antydrganiowe w motoryzacji