USŁUGI

Priorytetem PROFILC jest zadowolenie naszych klientów i dostarczanie produktów które będą funkcjonalne, estetyczne, a zarazem ekologiczne i wytwarzane zgodnie z dobrymi praktykami. Chcąc sprostać oczekiwaniom naszych nabywców stale doskonalimy park maszynowy i inwestujemy w wykwalifikowaną kadrę.

Zależy nam abyśmy mogli tworzyć rzeczy niebanalne, piękne i niepowtarzalne.  Możemy wykonywać zlecenia zarówno w ilościach hurtowych jak i detalicznych.

Cięcie poprzeczne

Linia produkcyjna do cięcia poprzecznego pozwala nam na arkuszowanie dowolnego filcu nawiniętego pierwotnie na rolkę. Filce różnych grubości możemy przygotować w postaci dociętych do rozmiaru i kształtu arkuszy o szerokości maksymalnej 2400mm. Proces ten gwarantuje otrzymanie precyzyjnie zwymiarowanych formatek gotowych do kolejnych etapów produkcji.

Cięcie wzdłużne

Cięcie wzdłużne umożliwia nam produkcję taśm filcowych, których szerokość zależy od specyfikacji klienta w zakresie: 5mm- 2100 mm.
Do tworzenia taśm polecamy zarówno filc poliestrowy MADRYT, BERLIN, PARYŻ, a także filc samoprzylepny.
Nasz park maszynowy umożliwia nam cięcie wzdłużne filcu o szerokości nawet 2100mm oraz średnicy zewnętrznej do 450mm.

Cięcie CNC

Oferujemy usługę precyzyjnego cięcia na maszynie CNC filcu o powierzchni  2000 mm x 3000 mm, co gwarantuje optymalne wykorzystanie każdego rodzaju filcu. Docinamy zarówno filc wełniany, poliestrowy jak i podklejany do odpowiednich formatek lub według przesłanego rysunku AutoCAD. Maksymalna grubość filcu jaki możemy docinać to 25 mm. Krawędzie docinanego materiału są gładkie i nie strzępią się, a odpowiednio dobrane noże gwarantują precyzję wykonania.

Cięcie Laserowe

Niezwykle precyzyjna metoda cięcia laserowego umożliwia wycinanie skomplikowanych detali w formie pojedynczych elementów lub w formie arkusza, w wybranym kształcie na obszarze roboczym 600mm x 1000mm. Doświadczeni projektanci pomogą dopracować projekt wg. specyfikacji i pomysłów klienta. Mamy możliwość wykonania dowolnego graweru na powierzchni filcu, a także nacięć czy perforacji z dokładnością co do 1 mm

Laminacja

Proces powlekania taśmą dwustronnie klejącą pozwala nam na produkcję niestandardowych filców samoprzylepnych w formie rolek lub arkuszy o szerokości maksymalnej 1500mm, w połączeniu z wycinaniem na maszynach CNC i laserze możemy tworzyć naklejki filcowe o dowolnym wzorze i kształcie.

Sztancowanie

Sztancowanie to mechaniczna obróbka filcu w procesie ciągłym. Na naszych nowoczesnych maszynach możemy produkować detale samoprzylepne z filcu wełnianego i syntetycznego o maksymalnym rozmiarze 320mm x 320mm, co pozwala na wykrawanie dużej ilości prostokątów, kwadratów i kółek w krótkim czasie oraz umieszczenie ich na nośniku samoprzylepnym: rolce lub arkuszu.

Chętnie przygotujemy dla Państwa wycenę. Zapraszamy serdecznie do wysyłania zapytań ofertowych na adres e-mail: biuro@profilc.com.pl